Quantum WR74-1854WPM 54" W x 18" D x 74" H Green 4 Louvered Wire Plastic Mat Shelving Unit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR74-1854WPM
MPN:
WR74-1854WPM
Commercial design services
  • NSF certified for safety
  • Includes four louvered wire mats
  • Versatile 54" W x 18" D x 74" H dimensions
  • Durable green epoxy antimicrobial coating
  • Supports 700 pounds
  • Stationary design for stable storage
Weight76 LBS
Height74 (H)
Width18 (W)
Depth54 (D)
Color/FinishGreen
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
Posts/Uprights4
StyleStationary
Width (side - side)49" - 54" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
ConstructionStationary
FinishEpoxy
Weight76 LBS
Height74 (H)
Width18 (W)
Depth54 (D)
Color/FinishGreen
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
Posts/Uprights4
StyleStationary
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
CastersWithout Casters
ConstructionStationary
FinishEpoxy
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Hatco GR2SDS-30 36.25" W Slanted Aluminum Shelf Glo-Ray Designer Slant Display Warmer - 120 Volts
Pro IconFree shipping
picture
Comstock-Castle F36SAL 36" W Stainless Steel Natural Gas Infra-Red Burners Salamander - 36,000 BTU
Pro IconFree shipping
Yanco YO-2009 9" L X 6.75" W Matte Green Melamine Oval Yoto Plate
Koolmore KM-RPPS-2DSS 71" W Stainless Steel with Opening for 9 Pans Pizza Prep Refrigerator