Quantum WR74-2154BK-5 54" W x 21" D x 74" H Black Epoxy Coated Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR74-2154BK-5
MPN:
WR74-2154BK-5
Commercial design services
  • NSF certified for food safety
  • Vented design enhances airflow
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Durable black epoxy antimicrobial finish
  • Includes five adjustable shelves
  • Supports up to 700 pounds
Weight96 LBS
Height74 (H)
Width21 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)21" Deep
Posts/Uprights4
Width (side - side)54" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight96 LBS
Height74 (H)
Width21 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)21" Deep
Posts/Uprights4
Width (side - side)54" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Quantum WR63-1442SG 42" W x 14" D x 63" H Galvanized Steel Solid Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
picture
Quantum WR74-1242BK-5 42" W x 12" D Epoxy Coated Wire Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
Rosseto LD207 3 Gal. Round Mosaic Milk Urn
Advance Tabco MS-243 36" W x 24" D 16 Gauge 304 Stainless Steel and 18 Gauge Undershelf Work Table
Advance Tabco TVKG-302 24" W x 30" D Stainless Steel 14 Gauge Work Table
Advance Tabco 7-PS-131 17.25" W x 15.25" D Wall Mounted Hand Sink