Quantum WR86-1442C-5 42" W x 86" H x 12" D Chrome Plated Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-1442C-5
MPN:
WR86-1442C-5
Commercial design services
  • NSF certified for food safety
  • Includes four adjustable shelves
  • Easy assembly with included parts
  • Durable chrome plated finish
  • Supports up to 700 pounds
  • Vented design for airflow and hygiene
Weight70 LBS
Height86 (H)
Width14 (W)
Depth42 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)42" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
StyleVented
Weight70 LBS
Height86 (H)
Width14 (W)
Depth42 (D)
Depth (front - back)12" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)42" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
  • Wire Shelving Kit