Quantum WR86-2154S 54" W x 86" H x 21" D Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-2154S
MPN:
WR86-2154S
Commercial design services
  • NSF certified for food safety standards
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Ideal for commercial kitchen storage
  • Sturdy stainless steel construction
  • Supports up to 700 pounds of weight
  • Vented design for optimal airflow
Weight84 LBS
Height86 (H)
Width21 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)21" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
Width (side - side)54" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
StyleVented
Weight84 LBS
Height86 (H)
Width21 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)21" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
Width (side - side)54" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Quantum QSBU-250CL 400 Lbs. Capacity per Shelf Galvanized Steel Heavy Duty Shelving Unit
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco PR10-3K 10 Pan Aluminum End Loading Mobile Rack
Pro IconFree shipping
Advance Tabco TMS-309 108" W x 30" D Stainless Steel 16 Gauge Work Table
Advance Tabco VSS-245 60" W x 24" D Stainless Steel 14 Gauge Work Table
Advance Tabco FSS-305 60" W x 30" D Stainless Steel Base 14 Gauge Work Table