Connerton LRB-48-F-LP 48" W Stainless Steel Floor Model Liquid Propane Lava Rock with Cast Iron Bottom Grates Charbroiler - 160,000 BTU
Shop all Connerton
SKU:
LRB-48-F-LP
MPN:
LRB-48-F
  • Convenient grease management system
  • Utilizes liquid propane
  • Durable lava-rock system
  • 160,000 BTU cooking power
Weight375 LBS
Height36 (H)
Width48 (W)
Depth27 (D)
BaseOpen Stand
Depth (front - back)23"
Exterior FinishStainless Steel
GridCast Iron
HeatLava Rock
Total BTU160,000 BTU
ManufacturerConnerton
Weight375 LBS
Height36 (H)
Width48 (W)
Depth27 (D)
BaseOpen Stand
Depth (front - back)23"
Exterior FinishStainless Steel
GridCast Iron
HeatLava Rock
Total BTU160,000 BTU
  • Charbroiler
picture
Yanco SW-109 9" W Bone White Porcelain Square Sea Wave Plate
Pro IconFree shipping
Yanco RM-404 10 Oz. 3.75" W White Melamine Square Rome Bowl
Yanco CR-7002 6.5" W Black and Red Melamine Two-Tone Spoon