Connerton RLRB-23-32R-F-LP 32" W Stainless Steel Floor Model Liquid Propane 10Ga Hot Rolled Steel Charbroiler - 84,000 BTU
Shop all Connerton
SKU:
RLRB-23-32R-F-LP
MPN:
RLRB-23-32R-F
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
  • 84,000 BTU heat output
  • 3/4-inch NPT liquid propane connection
  • Compact design
  • Steel radiants
  • Fully welded stainless steel body
  • Cast iron adjustable grates
Weight180 LBS
Height39 (H)
Width32 (W)
Depth23 (D)
BaseOpen Stand
Depth (front - back)23"
Exterior FinishStainless Steel
GridCast Iron
HeatRadiants, Rolled Steel
Total BTU84,000 BTU
ManufacturerConnerton
Weight180 LBS
Height39 (H)
Width32 (W)
Depth23 (D)
BaseOpen Stand
Depth (front - back)23"
Exterior FinishStainless Steel
GridCast Iron
HeatRadiants, Rolled Steel
Total BTU84,000 BTU
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"