Quantum WR74-2454S-5 54" W x 24" D x 74" H Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR74-2454S-5
MPN:
WR74-2454S-5
Commercial design services
  • NSF certified for safety and hygiene
  • Includes five adjustable wire shelves
  • Ideal for commercial kitchen use
  • Sturdy stainless steel construction
  • Supports up to 700 pounds of weight
  • Vented design for optimal airflow
Weight106 LBS
Height74 (H)
Width24 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)24" Deep
Filter TypeStarter Shelving Units
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
Width (side - side)54" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
CastersWithout Casters
StyleVented
Weight106 LBS
Height74 (H)
Width24 (W)
Depth54 (D)
Depth (front - back)24" Deep
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
Width (side - side)54" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves5 Shelves
Downloads
  • Downloadmanual
  • Wire Shelving Kit