Quantum WR86-2136S 36" W x 86" H x 21" D Stainless Steel Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-2136S
MPN:
WR86-2136S
picture
picture
Commercial design services
  • NSF certified for food safety compliance
  • Vented design promotes airflow and hygiene
  • Compact dimensions fit various spaces
  • Sturdy stainless steel construction
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Supports up to 700 pounds of weight
Weight64 LBS
Height86 (H)
Width21 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)21" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
Width (side - side)36" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
StyleVented
Weight64 LBS
Height86 (H)
Width21 (W)
Depth36 (D)
Depth (front - back)21" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishStainless Steel
Posts/Uprights4
Width (side - side)36" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
  • Wire Shelving Kit