Quantum WR74-3648GY 48" W x 36" D x 74" H Gray Epoxy Coated Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR74-3648GY
MPN:
WR74-3648GY
Commercial design services
  • NSF certified for food safety compliance
  • Vented design for optimal airflow
  • Durable gray epoxy antimicrobial finish
  • Includes four adjustable wire shelves
  • Robust 700 lb. weight capacity per shelf
Weight108 LBS
Height74 (H)
Width36 (W)
Depth48 (D)
Depth (front - back)36" Deep
Posts/Uprights4
Width (side - side)48" Wide
StyleVented
Weight108 LBS
Height74 (H)
Width36 (W)
Depth48 (D)
Depth (front - back)36" Deep
Posts/Uprights4
Width (side - side)48" Wide
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Wire Shelving Kit