Quantum WR86-1830C 30" W x 86" H x 18" D Chrome Plated Finish Wire Shelving Starter Kit
Shop all Quantum Wire Restaurant Shelves
SKU:
WR86-1830C
MPN:
WR86-1830C
Commercial design services
  • NSF certified for food safety compliance
  • Includes four adjustable shelves
  • Vented design promotes airflow and hygiene
  • Maximize storage with durable wire shelving
  • Supports up to 700 pounds of weight
  • Chrome plated finish for easy cleaning
Weight52 LBS
Height86 (H)
Width18 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)30" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
StyleVented
Weight52 LBS
Height86 (H)
Width18 (W)
Depth30 (D)
Depth (front - back)18" Deep
Filter TypeShelving Units
FinishChrome
Posts/Uprights4
Width (side - side)30" Wide
ManufacturerQuantum
Number of Shelves4 Shelves
  • Wire Shelving Kit
Related products
picture
Quantum P39BK 39" H Black Epoxy Antimicrobial Finish Post with Leveling Legs