Quantum WS70-SS18AD-7S 18" W x 26"D x 74" H Single Sided Mobile Partition Wall Add-On Unit
Shop all Quantum Office Furniture & Supplies
SKU:
WS70-SS18AD-7S
MPN:
WS70-SS18AD-7S
Commercial design services
Quantum WS70-SS18AD-7S mobile partition wall add-on unit measures 18" W x 26" D x 74" H. Weighing 71 pounds, it features a white finish and attaches to single-sided systems for efficient space division in high-traffic areas.
  • 71 pounds for stable, easy handling
  • White finish suits institutional interiors
  • Compatible add-on for Quantum
  • Mobile single-sided partition for flexible layouts
  • Mobile design enables quick reconfiguration
  • Compact 18" depth fits tight aisles
Weight71 LBS
Height70 (H)
Width26 (W)
Depth18 (D)
Filter TypeAdd-On Units
ManufacturerQuantum
ColorWhite
Weight71 LBS
Height70 (H)
Width26 (W)
Depth18 (D)
Filter TypeAdd-On Units
  • Downloadmanual
  • Quantum
  • Quantum Office Furniture & Supplies
  • Quantum