Royal Range RRB-24OB2-LP 36" W Stainless Steel Countertop Natural Gas Charbroiler or Hotplate - 120,000 BTU
Shop all Royal Range Commercial Charbroilers
SKU:
RRB-24OB2-NG
MPN:
RRB-24OB2
Commercial design services
Royal Range RRB-24OB2-LP charbroiler combines a 24" broiler and two burners, delivering 120,000 BTU. Stainless steel build, cast iron grates, manual controls, and CSA approval ensure reliable performance.
  • Removable firebox for service
  • Two burners + radiant broiler
  • Made in USA, cCSAus & CSA-Sanitation
  • 120,000 BTU output
  • Stainless steel front/sides
  • 24" W x 21" D cooking area
Weight395 LBS
Height14 (H)
Width36 (W)
Total BTU120,000 BTU
Width (side - side)36"
ManufacturerRoyal Range of California
Weight395 LBS
Height14 (H)
Width36 (W)
Total BTU120,000 BTU
Width (side - side)36"
  • Made in USA certification
  • Restaurant Equipment
  • Cooking Equipment
  • Commercial Grills
  • Charbroiler
  • Restaurant Equipment
  • Cooking Equipment
  • Commercial Grills
  • Charbroiler
picture
Advance Tabco AFC-48 48" W Tempered Glass Single-Sided Food shield
Pro IconFree shipping
picture
Advance Tabco VKS-309 108" W x 30" D Stainless Steel 14 Gauge Work Table
Pro IconFree shipping
Advance Tabco FLG-363 36" W x 36" D 14 Gauge 304 Stainless Steel Top Galvanized Adjustable Undershelf Work Table
Metro SE-245463K4-S-4 54" W x 24" D x 63" H Gray Epoxy Coated Super Erecta Starter Shelving Unit
Omcan USA 43133 24" D x 9" W x 1" H Stainless Steel Pan
VacMaster 30768 12" x 28" 3-Mil High Gloss VacMaster Vacuum Chamber Pouches or Bags