Venancio USA R602ST-24B36G-NG 60" W 4 Burners Natural Gas Restaurant Range - 268,000 BTU
Shop all Venancio USA
SKU:
R602ST-24B36G-NG
MPN:
R602ST-24B36G
Commercial design services
Built for high-volume kitchens, the Venancio USA R602ST-24B36G gas range delivers 268,000 BTU from four self-cleaning burners and a 36" griddle plate for consistent heat.
  • (2) ovens with spark ignition and 3 racks
  • Stainless steel front, sides, and oven
  • Includes LP conversion kit and CSA-compliant part
  • 268,000 BTU output for high-volume cooking
  • 36" griddle plate for even heat
  • 4 self-cleaning burners for uptime
No of Burners4
Plate Thickness3/4"
Power TypeNatural Gas
TopGriddles
Total BTU268,000 BTU
VentStub Back
No of Burners4
Plate Thickness3/4"
Power TypeNatural Gas
TopGriddles
Total BTU268,000 BTU
VentStub Back
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"