Venancio USA R602ST-36B24G-LP 60" W 6 Burners Liquid Propane Restaurant Range - 307,000 BTU
Shop all Venancio USA
SKU:
R602ST-36B24G-LP
MPN:
R602ST-36B24G
Commercial design services
Equip your kitchen with the Venancio USA R602ST-36B24G-LP, a 60" liquid propane range with six cast iron burners and a 24" griddle. The stainless steel exterior and dual ovens ensure reliable performance for professional food service.
  • Two ovens with spark ignition and three racks each
  • 307,000 BTU output for high-volume service
  • 3/4" polished steel griddle for even searing
  • Six cast iron non-clog burners for reliable heat
No of Burners6
Plate Thickness3/4"
Power TypeLiquid Propane
TopGriddles
Total BTU307,000 BTU
No of Burners6
Plate Thickness3/4"
Power TypeLiquid Propane
TopGriddles
Total BTU307,000 BTU
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"