Connerton LRB-36-F-NG 36" W Stainless Steel Floor Model Natural Gas Lava Rock with Cast Iron Bottom Grates Charbroiler - 120,000 BTU
Shop all Connerton
SKU:
LRB-36-F-NG
MPN:
LRB-36-F
  • Fully welded stainless steel body
  • 120,000 BTU cooking power
  • Rear-adjustable cast-iron grates
  • Durable lava-rock system
Weight280 LBS
Height36 (H)
Width36 (W)
Depth27 (D)
BaseOpen Stand
Depth (front - back)23"
Exterior FinishStainless Steel
GridCast Iron
HeatLava Rock
Total BTU120,000 BTU
ManufacturerConnerton
Weight280 LBS
Height36 (H)
Width36 (W)
Depth27 (D)
BaseOpen Stand
Depth (front - back)23"
Exterior FinishStainless Steel
GridCast Iron
HeatLava Rock
Total BTU120,000 BTU
  • Charbroiler
Related products
picture
Empress EHL-91 9" X 9" X 3" Natural Hinged Container Molded Fiber (2 Packs of 100 Per Case)