Connerton RLRB-23-37L-F-LP 37" W Stainless Steel Floor Model Liquid Propane Lava Rock with Cast Iron Bottom Grates Charbroiler - 84,000 BTU
Shop all Connerton
SKU:
RLRB-23-37L-F-LP
MPN:
RLRB-23-37L-F
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
  • 3/4-inch NPT gas connection
  • Stainless steel welded body
  • 84,000 BTU heat output
  • Lava-rock heat distribution
  • Cast iron adjustable grates
  • Liquid propane fuel
Weight250 LBS
Height39 (H)
Width37 (W)
Depth23 (D)
BaseOpen Stand
Depth (front - back)23"
Exterior FinishStainless Steel
GridCast Iron
HeatLava Rock
Total BTU84,000 BTU
ManufacturerConnerton
Weight250 LBS
Height39 (H)
Width37 (W)
Depth23 (D)
BaseOpen Stand
Depth (front - back)23"
Exterior FinishStainless Steel
GridCast Iron
HeatLava Rock
Total BTU84,000 BTU
  • Charbroiler
Related products
picture
Quantum WRS5-74-2148SS 48" W x 21" D Stainless Steel Solid Shelving Starter Kit
Pro IconFree shipping
picture
Rosseto BD108 8" W Wood Rectangular 3 Compartments Building Block Condiment Tray
Pro IconFree shipping
Advance Tabco TOS-5-18 77.75" W x 18" D 18 Gauge Stainless Steel Double Food Table Overshelf