Connerton RLRB-23-37L-F-NG 37" W Stainless Steel Floor Model Natural Gas Lava Rock with Cast Iron Bottom Grates Charbroiler - 84,000 BTU
Shop all Connerton
SKU:
RLRB-23-37L-F-NG
MPN:
RLRB-23-37L-F
Pro Icon
Usually ships in 2 - 3 Business Days
Warranty
Commercial design services
  • 84,000 BTU heat output
  • Stainless steel welded body
  • Lava-rock heat distribution
  • Cast iron adjustable grates
  • Natural gas 3/4-inch NPT rear connection
Weight250 LBS
Height39 (H)
Width37 (W)
Depth23 (D)
BaseOpen Stand
Depth (front - back)23"
Exterior FinishStainless Steel
GridCast Iron
HeatLava Rock
Total BTU84,000 BTU
ManufacturerConnerton
Weight250 LBS
Height39 (H)
Width37 (W)
Depth23 (D)
BaseOpen Stand
Depth (front - back)23"
Exterior FinishStainless Steel
GridCast Iron
HeatLava Rock
Total BTU84,000 BTU
  • Charbroiler
Related products
picture
Quantum PT-PS6 6" x 2" Swivel Polyurethane Caster