Venancio USA R602ST-36B24G-NG 60" W 6 Burners Natural Gas Restaurant Range - 307,000 BTU
Shop all Venancio USA
SKU:
R602ST-36B24G-NG
MPN:
R602ST-36B24G
Commercial design services
Venancio USA R602ST-36B24G-NG delivers six two-piece cast iron burners and a 24" 3/4" polished steel griddle for continuous high-output service. Two standard ovens include three racks each and LP conversion kit for flexible installation.
  • Stainless steel front, sides, splash guard
  • Two ovens, spark ignition, 3 racks
  • LP conversion kit, pressure regulator
  • 307,000 BTU output
  • 3/4" steel griddle, 24" plate
  • Six cast iron burners
No of Burners6
Plate Thickness3/4"
Power TypeNatural Gas
TopGriddles
Total BTU307,000 BTU
No of Burners6
Plate Thickness3/4"
Power TypeNatural Gas
TopGriddles
Total BTU307,000 BTU
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"