Comstock-Castle 2F330-30-1.5RB 72" W Stainless Steel 4 Burner with 12" Square Cast Iron Grates Liquid Propane Range - 268,000 BTU
Shop all Comstock-Castle
SKU:
2F330-30-1.5RB-LP
MPN:
2F330-30-1.5RB
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 5 - 7 Business Days
Warranty
Commercial design services
Comstock-Castle 2F330-30-1.5RB features a 72" stainless steel range with four 24,000 BTU star burners, a 30" griddle, an 18" char-broiler, and two 31" ovens.
  • Two 31" ovens with enamel lining
  • 30" griddle with manual controls
  • NSF and cETLus certified, CSA compliant
  • 72" stainless steel range
  • Four 24,000 BTU star burners
  • 268,000 BTU total output
Weight1170 LBS
Height37 (H)
Width72 (W)
Depth30.5 (D)
Exterior FinishAll Stainless Steel
TopGriddles
ManufacturerComstock-Castle
No of Burners4
Total BTU268,000 BTU
Weight1170 LBS
Height37 (H)
Width72 (W)
Depth30.5 (D)
TopGriddles
ManufacturerComstock-Castle
No of Burners4
Total BTU268,000 BTU
Downloads
  • Downloadspecsheet
  • Downloadwarranty
Certifications
  • cETLus Certified certification
  • NSF Certified certification
Select an Option
  • Liquid Propane
  • Natural Gas
  • Restaurant Equipment
  • Cooking Equipment
  • Restaurant Ranges
  • Commercial Gas Range
  • Restaurant Equipment
  • Cooking Equipment
  • Restaurant Ranges
  • Commercial Gas Range
Related products
picture
Vitamix 36019 Commercial Blender - Vitamix The Quiet One
Pro IconFree shipping
picture
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"