Comstock-Castle 2F330-30-1.5RB 72" W Stainless Steel 4 Burner with 12" Square Cast Iron Grates Natural Gas Range - 268,000 BTU
Shop all Comstock-Castle
SKU:
2F330-30-1.5RB-NG
MPN:
2F330-30-1.5RB
Commercial design services
Comstock-Castle 2F330-30-1.5RB gas range offers four 24,000 BTU burners, a 30" griddle, and 18" char-broiler. Stainless steel exterior, two wide ovens, manual controls, NSF, cETLus certified.
  • Two 31" enamel-lined ovens with racks
  • 18" char-broiler with radiants
  • NSF and cETLus certified, 268,000 BTU
  • 72" stainless steel construction
  • 30" griddle with manual controls
  • Four 24,000 BTU star burners
Weight1170 LBS
Height37 (H)
No of Burners4
Total BTU268,000 BTU
Weight1170 LBS
Height37 (H)
No of Burners4
Total BTU268,000 BTU
Certifications
  • cETLus Certified certification
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Cooking Equipment
  • Restaurant Ranges
  • Commercial Gas Range
  • Restaurant Equipment
  • Cooking Equipment
  • Restaurant Ranges
  • Commercial Gas Range
Select an Option
  • Natural Gas
  • Liquid Propane
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"