Comstock-Castle F3226-36B-NG 4 Burners With Stainless Steel Exterior Gas Range - 216,000 BTU
Shop all Comstock-Castle
SKU:
F3226-36B-NG
MPN:
F3226-36B
Commercial design services
Handle high-volume cooking with the Comstock-Castle F3226-36B-NG, a 60" stainless steel gas range with four 24,000 BTU star burners, a 36" griddle, and two enamel-lined ovens.
  • Two standard ovens with enamel linings
  • 36" griddle with .750" plate for even cooking
  • NSF and CSA certifications for safety
  • 216,000 BTU total cooking power
  • Four 24,000 BTU star burners for fast heat
  • All stainless steel exterior for durability
Weight940 LBS
Height59 (H)
TopGriddles
VentBackriser With Hi-Shelf
ManufacturerComstock-Castle
No of Burners4
Total BTU216,000 BTU
Weight940 LBS
Height59 (H)
TopGriddles
VentBackriser With Hi-Shelf
ManufacturerComstock-Castle
No of Burners4
Total BTU216,000 BTU
Certifications
  • cETLus Certified certification
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"