Comstock-Castle F3226-1RB-24B-NG 4 Burners With Stainless Steel Exterior Gas Range - 216,000 BTU
Shop all Comstock-Castle
SKU:
F3226-1RB-24B-NG
MPN:
F3226-1RB-24B
Commercial design services
Comstock-Castle f3226-1rb-24b-ng gas range features four 24,000 BTU star burners, a 24" griddle, a 12" char-broiler, and two ovens for high-volume cooking.
  • Two ovens with enamel linings
  • 3/4" griddle plate with mesh spreader
  • NSF certified for compliance
  • 216,000 BTU cooking power
  • Four 24,000 BTU burners for high output
  • Stainless steel exterior for durability
Weight970 LBS
Height46 (H)
TopGriddles
VentBackriser
ManufacturerComstock-Castle
No of Burners4
Total BTU216,000 BTU
Weight970 LBS
Height46 (H)
TopGriddles
VentBackriser
ManufacturerComstock-Castle
No of Burners4
Total BTU216,000 BTU
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"