Comstock-Castle 3260-30-1.5RB-LP 60" W Stainless Steel Countertop Liquid Propane Griddle Char-Broiler Combination - 160,000 BTU
Shop all Comstock-Castle Griddles and Flat Top Grills
SKU:
3260-30-1.5RB-LP
MPN:
3260-30-1.5RB
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 5 - 7 Business Days
Commercial design services
Optimize kitchens with the Comstock-Castle 3260-30-1.5RB-LP, a 60" stainless steel unit delivering 160,000 BTU. It has two cast iron burners, a 30" griddle, and char-broiler grates.
  • Eight manual controls for zone cooking
  • Cast iron hotplate and grates
  • NSF certified for kitchens
  • 160,000 BTU cooking power
  • 1" steel griddle for heat retention
  • 60" stainless steel countertop
Width60 (W)
Depth32 (D)
Exterior FinishStainless Steel Front & Sides
Plate Thickness1"
Total BTU160,000 BTU
Griddle Plate FinishSteel
ManufacturerComstock-Castle
Width60 (W)
Depth32 (D)
Plate Thickness1"
Total BTU160,000 BTU
Griddle Plate FinishSteel
ManufacturerComstock-Castle
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • NSF Certified certification
Select an Option
  • Liquid Propane
  • Natural Gas
  • Comstock-Castle
  • Comstock-Castle Griddles and Flat Top Grills
  • Comstock-Castle