Comstock-Castle F3226-1RB-24B-LP 4 Burners With Stainless Steel Exterior Gas Range - 216,000 BTU
Shop all Comstock-Castle
SKU:
F3226-1RB-24B-LP
MPN:
F3226-1RB-24B
Commercial design services
Comstock-Castle F3226-1RB-24B-LP is a 60" stainless steel gas range with 4 star burners, 24" griddle, 12" char-broiler, 2 ovens, 6" legs, 7" backriser, and 216,000 BTU output.
  • Two enamel-lined ovens with racks
  • 12" char-broiler with iron radiants
  • Stainless steel exterior with 7" backguard
  • 216,000 BTU output for high-volume use
  • 24" griddle with .750" plate and spreader
  • Four 24,000 BTU star burners for fast heat
Weight970 LBS
Height46 (H)
TopGriddles
VentBackriser
ManufacturerComstock-Castle
No of Burners4
Total BTU216,000 BTU
Weight970 LBS
Height46 (H)
TopGriddles
VentBackriser
ManufacturerComstock-Castle
No of Burners4
Total BTU216,000 BTU
  • NSF Certified certification
  • Restaurant Equipment
  • Cooking Equipment
  • Restaurant Ranges
  • Commercial Gas Range
  • Restaurant Equipment
  • Cooking Equipment
  • Restaurant Ranges
  • Commercial Gas Range
Select an Option
  • Liquid Propane
  • Natural Gas
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"