Comstock-Castle F3226-36B-LP 4 Burners With Stainless Steel Exterior Gas Range - 216,000 BTU
Shop all Comstock-Castle
SKU:
F3226-36B-LP
MPN:
F3226-36B
Commercial design services
Comstock-Castle F3226-36B-LP has four 24,000 BTU burners, a 36" griddle, two ovens, and delivers 216,000 BTU total. NSF-certified stainless build with manual controls and 6" legs ensures durability for commercial kitchens.
  • Stainless steel exterior, backriser, hi-shelf
  • Two ovens with enamel interiors, racks
  • NSF, CETL certified
  • 216,000 BTU output for busy kitchens
  • 36" griddle with stainless flame spreader
  • Four 24,000 BTU star burners, cast iron grates
Weight940 LBS
Height59 (H)
TopGriddles
VentBackriser With Hi-Shelf
ManufacturerComstock-Castle
No of Burners4
Total BTU216,000 BTU
Weight940 LBS
Height59 (H)
TopGriddles
VentBackriser With Hi-Shelf
ManufacturerComstock-Castle
No of Burners4
Total BTU216,000 BTU
Certifications
  • cETLus Certified certification
Pro IconFree shipping
Everest Refrigeration ESWQ3 59" W Two-Section Solid Door Reach-In Dual Temperature Refrigerator/Freezer Combo
American Metalcraft FSMEL12 Tray, 12"
American Metalcraft DPR1 Pour Spout, tapered
American Metalcraft GVHSS10 Serving Spoon, 10"
American Metalcraft GVHP10 Pie Server
American Metalcraft HCAD14 Pizza Disk, 14"