Comstock-Castle 3260-36-2RB-NG 60" W Stainless Steel Countertop Natural Gas Char-Broiler Griddle Combination - 135,000 BTU
Shop all Comstock-Castle Griddles and Flat Top Grills
SKU:
3260-36-2RB-NG
MPN:
3260-36-2RB
Commercial design services
Comstock-Castle 3260-36-2RB-NG features a 24" char-broiler with cast iron grates and a 36" steel griddle plate. Stainless steel design, five controls, 135,000 BTU, NSF certified.
  • NSF-certified, splash guards
  • 24" x 24" cast iron broil area
  • Manual controls for heavy-duty use
  • 60" stainless steel countertop
  • 36" griddle, 1" thick steel
  • 135,000 BTU natural gas power
Width60 (W)
Depth32 (D)
Control TypeManual
Exterior FinishStainless Steel Front & Sides
No of Burners2
Plate Thickness1"
Power TypeNatural Gas
Total BTU135,000 BTU
Depth32 (D)
Control TypeManual
No of Burners2
Plate Thickness1"