Comstock-Castle 3260-36-2RB-LP 60" W Stainless Steel Countertop Liquid Propane Char-Broiler Griddle Combination - 135,000 BTU
Shop all Comstock-Castle Griddles and Flat Top Grills
SKU:
3260-36-2RB-LP
MPN:
3260-36-2RB
Commercial design services
Built for heavy kitchens, the Comstock-Castle 3260-36-2RB-LP features a 24" char-broiler and a 36" x 24" steel griddle on a 60" stainless countertop, providing 135,000 BTU of propane heat.
  • Stainless steel front, sides, splash guards
  • Cast iron 24" x 24" broil grates
  • NSF certified, manual controls, two burners
  • 60" countertop LP char-broiler and griddle combo
  • 36" x 24" 1" steel griddle for even heat
  • 135,000 BTU cooking capacity
Width60 (W)
Depth32 (D)
Control TypeManual
Exterior FinishStainless Steel Front & Sides
No of Burners2
Plate Thickness1"
Power TypeLiquid Propane
Total BTU135,000 BTU
Depth32 (D)
Control TypeManual
No of Burners2
Plate Thickness1"
Power TypeLiquid Propane
Total BTU135,000 BTU
Griddle Plate FinishSteel
ManufacturerComstock-Castle
Downloads
  • Downloadspecsheet
Certifications
  • NSF Certified certification
Select an Option
  • Liquid Propane
  • Natural Gas
  • Comstock-Castle
  • Comstock-Castle Griddles and Flat Top Grills
  • Comstock-Castle
Related products
picture
Advance Tabco FAG-246 72" W x 24" D Stainless Steel Top Galvanized Adjustable Undershelf Work Table
Pro IconFree shipping
picture
Hatco C-7-208-1-QS 6 Gallons Electric Compact Booster Heater - 208 Volts
Pro IconFree shipping
Thunder Group SLDS206P 5.03 Oz. #6 White Stainless Steel Plastic Handle Disher
Fri-Jado MDD 48-3 PT MT 47.25" W Self-Serve 3 Shelves Pass-Through Multi-Deck Display - 208 Volts
Duke 956-4D 58.5" W Stainless Steel 18 Gauge Double Deck Serving Shelf