Comstock-Castle FHP60-2RB-24B-NG 60" W Stainless Steel Countertop Natural GasGriddle-Cheesemelter Char-Broiler Combination - 128,000 BTU
Shop all Comstock-Castle Griddles and Flat Top Grills
SKU:
FHP60-2RB-24B-NG
MPN:
FHP60-2RB-24B
Commercial design services
When service demands speed, this 60" Comstock-Castle griddle-cheesemelter-char-broiler delivers 128,000 BTU with a 3/4" steel griddle, dual 24,000 BTU burners, and a 24" broil area.
  • 18" pull-out cheesemelter rack
  • Dual 24,000 BTU cast iron burners
  • NSF certified for sanitation
  • 128,000 BTU natural gas output
  • 3/4" steel griddle plate for heat transfer
  • 60" stainless steel countertop
Weight500 LBS
Plate Thickness3/4"
Total BTU128,000 BTU
Griddle Plate FinishSteel
ManufacturerComstock-Castle
Weight500 LBS
Plate Thickness3/4"
Total BTU128,000 BTU
  • NSF Certified certification
Select an Option
  • Natural Gas
  • Liquid Propane
  • Comstock-Castle
  • Comstock-Castle Griddles and Flat Top Grills
  • Comstock-Castle