Comstock-Castle 3248-24-2RB-NG 48" W Stainless Steel Countertop Natural Gas Char-Broiler Griddle Combination - 110,000 BTU
Shop all Comstock-Castle Griddles and Flat Top Grills
SKU:
3248-24-2RB-NG
MPN:
3248-24-2RB
zoom
Ships free with
Pro Icon
Usually ships in 5 - 7 Business Days
Commercial design services
Comstock-Castle 3248-24-2RB-NG offers a 24"x24" steel griddle and char-broiler with cast iron grates, radiants, splash guards, 110,000 BTU, 4 controls, NSF-certified, on 4" legs.
  • Manual controls with two burners for precision
  • 24" x 24" char-broiler cast iron grate
  • NSF-certified stainless steel construction
  • 110,000 BTU heavy-duty cooking output
  • 24" x 24" 3/4" steel griddle plate
  • 48" stainless steel countertop footprint
Width48 (W)
Depth32 (D)
Control TypeManual
Exterior FinishStainless Steel Front & Sides
No of Burners2
Plate Thickness3/4"
Power TypeNatural Gas
Total BTU110,000 BTU
Griddle Plate FinishSteel
ManufacturerComstock-Castle
Width48 (W)
Depth32 (D)
Control TypeManual
No of Burners2
Plate Thickness3/4"
Power TypeNatural Gas
Total BTU110,000 BTU
Griddle Plate FinishSteel
ManufacturerComstock-Castle
Certifications
  • NSF Certified certification
Select an Option
  • Natural Gas
  • Liquid Propane
  • Comstock-Castle
  • Comstock-Castle Griddles and Flat Top Grills
  • Comstock-Castle