Shop all Comstock-Castle Griddles and Flat Top Grills
SKU:
HG24T-1-FG-LP
MPN:
HG24T-1-FG
Commercial design services
Comstock-Castle hg24t-1-fg-lp offers a 24" countertop griddle with a 1" grooved steel plate and two thermostatic controls.
  • Removable grease drawer and 3" trough for cleanup
  • All stainless steel exterior for durability
  • 60,000 BTU output for fast recovery
  • 1" grooved steel plate for even heat
  • Two thermostatic controls for precise temperature
Exterior FinishAll Stainless Steel
Plate Thickness1"
Griddle Plate FinishGrooved Steel
ManufacturerComstock-Castle
Control TypeThermostatic
No of Burners2
Power TypeLiquid Propane
Total BTU60,000 BTU
Plate Thickness1"